RSS
 

Mieszkańcy Otwocka już w akcji

25 lut

W odpowiedzi na apel „TM” [Trybuny Mazowieckiej] wzywający mieszkańców województwa warszawskiego do „WIOSNY CZYNÓW” otrzymaliśmy kolejny sygnał o inicjatywie mieszkańców w tym względzie – tym razem z Otwocka. Jak nas poinformowano, mieszkańcy tego miasta zgłaszają się masowo do czynów społecznych na rzecz upiększania swego miasta do komitetów blokowych i osiedlowych.
W tym roku w Otwocku trzeba będzie włożyć w porządkowanie jeszcze więcej pracy gdyż zima wyrządziła szereg szkód na trasach i ulicach oraz w zieleni miejskiej, ze starannością przecież w Otwocku pielęgnowanej. Areał zieleni w Otwocku wynosi niemałą ilość – 86 ha.

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, na uzupełnienie żywopłotów, drzew i kwiatów na róże rabatowe i na ziemię uprawną pod nowe sadzonki i kwietniki, wydał już 60 tyś. zł. Trwa czyn społeczny, który realizuje młodzież ZMS [Związku Młodzieży Socjalistycznej] i ZHP, uczniowie miejscowych szkół i oczywiście wszyscy dorośli mieszkańcy osiedli. Obok samorządu lokatorskiego przodującą rolę w tych pracach odgrywają dozorcy domów. Wielu z nich okazuje się świetnymi organizatorami kolektywnej pracy i potrafi własnym przykładem zachęcić innych. Do takich przodujących w mieście dozorców należą między innymi: Eugenia Zakrzewska – dozorczyni bloku nr 1 w Osiedlu „Stadion”, której budynek w miejskim konkursie czystości zajmował dwukrotnie I miejsce, Krystyna Suchodolska – z osiedla przy ul. Waryńskiego oraz Jadwiga Stępień – dozorczyni bloków 22, 23 i 24 w osiedlu śródmieście.

Prace społeczne przy sadzeniu zieleni, kosmetyce ulic, skwerów, placów i podwórek – trwają. Mieszkańcy Otwocka ani myślą oddać komukolwiek pozycji wojewódzkiego lidera w konkursie czystości miast. Otwock będzie znów czystym i zielonym miastem. Bo dbają o to nie tylko władze, lecz przede wszystkim mieszkańcy Otwocka, przywykli już do wspólnego wysiłku dla upiększania swojego miasta.

(jw)
Trybuna Mazowiecka, Nr 106,
Rok 1970.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz