RSS
 

Napad w Otwocku. Obława policyjna trwa.

08 kwi

Z ostatniej chwili.

Zuchwałego napadu rabunkowego dokonano wczoraj późnym wieczorem w Otwocku.
Około godz. 8 wieczorem z pensjonatu „Zachęta” [ul. B. Prusa. Budynek nie istnieje] wyszły panie Natalja Brzeska i Janina Szpilrajn. Obie były ubrane w kosztowne futra i posiadały biżuterję.
Idąc wzdłuż toru kolejowego, w kierunku Śródborza [Śródborowa], damy zauważyły dwu podejrzanych osobników. W chwili, gdy przechodziły przez lasek Pinkerta, dwaj nieznajomi mężczyźni wydobyli rewolwery i zażądali gotówki. P. Brzeskiej zrabowano futro karakułowe, wartości kilku tysięcy złotych, broszkę i 40 zł gotówką, jej towarzyszce zaś złoty zegarek.
Bandyci, z których jeden słabo mówił po polsku, byli tak uprzejmi, że spytali się p. Brzeskiej, czy daleko mieszka. Otrzymawszy odpowiedź, oświadczyli, że futra nie zwrócą, gdyż z powodu małej odległości niema obawy zaziębienia. Zagroziwszy rewolwerami w razie alarmu, napastnicy zbiegli.
Po kilku minutach damy przybiegły do pensjonatu, gdzie zemdlały. Po udzieleniu pomocy, zawiadomiono posterunek policji w Otwocku, skąd wyjechał samochód z 12-ma policjantami.
Obława, zarządzona przez policję, do godz. 3 w nocy nie dała wyniku.

 

Nowiny Codzienne, 27.03.1933 r.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz