RSS
 

Otwock czeka na turystów.

01 lip

Otwock i powiat otwocki odwiedza rokrocznie wiele tysięcy turystów i wycieczkowiczów, a to ze względu na lasy, wodę i łagodny klimat. Na sobotnio-niedzielne biwaki i wycieczki przyjeżdża też spora liczba warszawiaków. Aby więc wszyscy przebywający tu ludzie mogli należycie wypocząć i mile spędzić wolny od pracy czy nauki czas, przygotowano dla nich bogaty program imprez kulturalno-rozrywkowych i sportowych.

Uruchamia się więc sezonowe punkty biblioteczne w ośrodkach kolonijnych i wczasowych, co miesiąc będą wyświetlane atrakcyjne filmy na świeżym powietrzu, organizowane występy chórów szkolnych i zespołów muzycznych, przedstawienia kukiełkowe dla dzieci itp. Otwocki oddział PTTK przygotowuje wiele ciekawych imprez, jak „Noc Świętojańska”, VII Otwocki Rajd Turystów czy Motorowy Rajd Turystyczny, natomiast, Natomiast Powiatowa Komisja Turystyki Wiejskiej, działająca przy Radzie Powiatowej Zrzeszenia LZS – „Święto Młodości”, eliminacje i finał powiatowy „Złotego Kasku”, wycieczki piesze i rowerowe, zloty i majówki.

Wiadomo jednak, że nie samymi imprezami człowiek żyje. Toteż w dni świąteczne i niedziele otwarte będą sklepy spożywcze bądź przedłużone godziny ich pracy, sukcesywnie uruchamiane kiermasze warzywne i owocowe oraz kioski gastronomiczne i z napojami chłodzącymi wzdłuż najbardziej uczęszczanych tras. Większość restauracji będzie brała udział w konkursie na najlepszą potrawę kuchni polskiej o „Srebrną Patelnię” organizowanym przez red. „Światowid”, stąd też i oferowany przez nie jadłospis powinien być atrakcyjniejszy. Otwarte też będą 3 kąpieliska strzeżone dla amatorów pływania.

 (bar)
Trybuna Mazowiecka, rok 1972.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz