RSS
 

Otwocka „zieleń” najlepsza w kraju.

09 lip

Nie jest to – w ostatnich latach – pierwszy sukces otwockiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Zieleni. Po uzyskaniu w latach 1972 i 1973 trzeciego miejsca w krajowym współzawodnictwie miejskich przedsiębiorstw i zarządów zieleni, po podsumowaniu wyników rywalizacji za rok 1974 przyznano MPZ w Otwocku pierwsze miejsce. Źródłami sukcesu tego przedsiębiorstwa są przede wszystkim efekty ekonomiczne, dobra organizacja pracy oraz wkład w organizację czynów społecznych.

Podczas uroczystości, w której wzięli m.in. udział wiceminister gospodarki terenowej i ochrony środowiska – Michał Zubelewicz, dyrektor Zjednoczenia Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – Jerzy Jachimowicz oraz gospodarze miasta, dyrektor MPZ  – Jerzy Nikołajew odebrał proporzec przechodni Ministerstwa Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska oraz Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Komunalnej i Terenowej. Proporzec ten przywiozła do Otwocka delegacja podobnego przedsiębiorstwa z Grudziądza – zdobywca I miejsca we współzawodnictwie za rok poprzedni.

Zdobywając prymat w kraju otwockie MPZ nie rezygnuje z kolejnych sukcesów. Przedsiębiorstwo to – poza ogromnym wkładem w ukwiecenie i zazielenienie swego miasta – świadczy usługi okolicznym miejscowościom oraz stolicy, a także m.in. Grójcowi i Garwolinowi. Dalszej rozbudowie ulec ma baza szklarniowa oraz zaplecze socjalne dla pracowników. Dowodem rozwoju przedsiębiorstwa jest wzrost wartości produkcji i przerobu z 5 mln zł w 1972 roku do 12 mln zł w roku bieżącym.

 

Zbigniew Marchlewicz
Trybuna Mazowiecka, rok 1975

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz