RSS
 

Nowy szczegół w makijażu Otwocka.

26 lip

Otwock – wielokrotny laureat w wojewódzkim konkursie czystości miast wytrwale dąży do ugruntowania tej swojej chlubnej pozycji w województwie. Ostatnio, inspirowani kwartalnikiem „Sugestie”, gospodarze miasta postanowili wziąć na warsztat problemy informacji ulicznej w Otwocku.
Przewiduje się przeprowadzenie dokładnego rozpoznania w tej dziedzinie, m. in. na odcinku turystyki, handlu, usług, służby zdrowia, ruchu drogowego itd. Przy okazji dokona się też oceny czytelności, prawidłowości i estetyki wszelkich szyldów i znaków informacyjnych już istniejących.
Do tych prac, które już wstępnie rozpoczęto, zamierza się włączyć architektów, plastyków i innych specjalistów zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Otwocka licząc, że nie odmówią oni, w tym ważnym dla miasta przedsięwzięciu swojej bezinteresownej pomocy.
Tak więc Otwock dokona jeszcze jednego kroku ku nowoczesności podnosząc jednocześnie swoją urodę. Czytelne, dobrze rozmieszczone i efektownie wkomponowane w otoczenie różne znaki informacyjne staną się bowiem nie tylko istotnym szczegółem w makijażu placów i ulic miejskich, lecz również poważnym ułatwieniem przy poruszaniu się po mieście dla obcych przybyszów, którzy coraz liczniej odwiedzają Otwock w celach wypoczynkowych i turystycznych.

Trybuna Mazowiecka, rok 1971.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz