RSS
 

Zamierzenia otwockiego budownictwa.

31 paź

Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Otwocku zabezpieczyło już tereny pod spółdzielcze budownictwo mieszkaniowe do 1975 roku.
Miejska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie realizowała swój program budownictwa począwszy od 1972 roku w rejonie ulic Batorego i Zygmunta na obszarze 6 ha. gdzie powstaną dwa osiedla. Teren „Batorego” nie jest zabudowany, co umożliwi szybkie jego zagospodarowanie bez potrzeby przekwaterowania znacznej liczby ludności. Przekwaterowania będzie wymagać natomiast teren pod osiedle Zygmunta. w związku z czym rozpoczęcie prac nastąpi w późniejszym terminie.
Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa z kolei realizować będzie dalszy etap budowy na osiedlu „Warszawska”, następnie „Stadion II”, a w perspektywie – osiedle Poniatowskiego, gdzie jednak wystąpi problem rozbiórek. Ponadto przewiduje się dla budownictwa rady narodowej zabudowę plombową w istniejących osiedlach śródmiejskich oraz budowę osiedla „Stadion III”.
Przygotowuje się również teren w rejonie ulic Staszica – Świderskiej o powierzchni 2 ha przeznaczonej pod wysokie, 11-kondygnacyjne bloki. OSM zabuduję także osiedle „Wronia”.
Prezydia Powiatowej i Miejskiej Rady Narodowej podejmą starania o przyspieszenie uzbrojenia terenów pod budownictwo OSM w Karczewie i Józefowie. Powyższe osiedla zostaną uwzględnione w programie budowy urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych w Otwocku.

(bar)
Trybuna Mazowiecka, rok 1971.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz