RSS
 

Otwock daje przykład.

16 sty

Jeszcze przed kilku laty obiekt sportowy OKS Otwock był godny pożałowania. Dzięki inicjatywie działaczy zaszły tam jednak wielkie zmiany. Obok pięknego stadionu z jedyną na Mazowszu ośmiotorową bieżnią i pomocniczymi boiskami stoi również „nieplanowana” hala, a w niedalekiej przyszłości…

O zamierzeniach informuje nas członek Zarządu OKS Henryk Miedzianko i przewodniczący PKKFiT [Powiatowy Komitet Kultury fizycznej i Turystyki] w Otwocku – Gerard Wołodźko.

W tym roku przekażemy do użytku nową siłownię. Wykopy pod fundamenty są już zrobione. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja na hotel (na 129-150 miejsc) oraz krytą bieżnię lekkoatletyczną długości 110 m, zakończono wnękę do skoków o tyczce i w dal. Realizację tych zamierzeń, w których pomaga nam ZS Start planujemy na 1974 r.

Niezależnie od tych obiektów przewidujemy również budowę strzelnicy oraz dwóch basenów – krytego i otwartego. Powstaną one w 1975 r. – pierwszy i w 1976 r. – drugi.

Społeczny Komitet Budowy na czele którego stanęli: przewodniczący Prezydium MRN [Miejskiej Rady Narodowej] Stanisław Wilk i sekretarz KM [Komitetu Miejskiego] PZPR Feliks Betkier oraz liczne grono działaczy pracuje pełną parą.

Na tym jedna nie koniec. W programie inwestycyjnym na rok 1974 znajduje się oddanie do użytku trzeciej płyty boiska na stadionie OKS (część prac została już wykonana w ramach czynów społecznych). Ponadto tym roku przystąpi się do budowy stadionu miejskiego w Józefowie, jak również planowane jest zagospodarowanie pięknych terenów narciarskich w rejonie Soplicowa.

A więc można budować więcej, wypełniać istniejące luki. Do tego potrzebna jest jednak inicjatywa i konkretne działanie. Kto pójdzie teraz w ślady otwocczan?

 

(S.)
Trybuna Mazowiecka (24), rok 1973.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz