RSS
 

Społeczne czyny mieszkańców Otwocka.

13 maj

Każdy, kto bywa w Otwocku rzadko lub znalazł się tu po raz pierwszy, musi przyznać, że wrażeniem, jakie stąd wynosi, jest estetyka i porządek miasta, którego wizytówka po wojnie, a nawet jeszcze kilka lat temu nie była najpiękniejsza. Szpecące, byle jak sklecone rudery, wyboiste drogi, zaniedbana zieleń stanowiły widok dość smutny i mało zachęcający. Od paru jednak lat Otwock zmienił swoje oblicze. Wiele tu nowych sklepów, zieleńców, nowych bloków, a przede wszystkim czyste ulice, zadbane otoczenia domów i instytucji państwowych.

Widać tu rękę dobrego gospodarza, ale sami mieszkańcy także wiele wysiłku wkładają w to, aby żyło się w mieście przyjemnie. Dla uczczenia VII Zjazdu PZPR obywatele Otwocka podjęli poza godzinami pracy zobowiązania, których wartość ocenia się na ponad 700 tys. złotych. Dotyczą one przede wszystkim prac porządkowych i modernizacyjnych, ale nie tylko, jako że potrzeb z różnych dziedzin życia jest wiele.

Tak więc np. pracownicy służby zdrowia w godzinach wolnych dodatkowo przebadali dzieci w placówkach oświatowo-wychowawczych i prewentoriach, a ich czyn można ocenić na ponad 340 tys. złotych. Niezależnie także od najrozmaitszych prac użytecznych dla miasta przedstawiciele wszystkich niemal środowisk uczestniczą w modernizacji parku. W każde sobotnie popołudnie i niedzielę można tu zastać młodzież, radnych miejskich czy członkinie Ligi Kobiet, którzy gracują i poprawiają alejki, modernizują oświetlenie i zbiorniki wodne, sadzą ozdobną zieleń i drzewka.

Całość prac rozłożono na dwa lata, ale już teraz widać, że robota ruszyła. Planuje się tu zresztą także wybudowanie muszli koncertowej z amfiteatralnie usytuowanymi miejscami dla publiczności, gdzie odbywać się będą najrozmaitsze imprezy. Wkrótce otwocki park miejski, dzięki samym mieszkańcom stanie się miejscem przyjemnego i kulturalnego wypoczynku.

hel
Nasza Trybuna 1975, nr 267, s. 3

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz