RSS
 

Kobiety świderskiego DOS-P i pruszkowskich ZNTK dla walczącego Wietnamu.

05 cze

Jak już informowaliśmy, przedstawiciele załóg otwockich zakładów służby zdrowia zebrani 26 bm. na wiecu, w którym wziął udział I sekretarz ambasady Demokratycznej Republiki Wietnamu w Polsce – Vu Bach Mai, dali wyraz swej braterskiej solidarności z narodem wietnamskim bohatersko broniącym się przed amerykańską agresją.

Ogłoszony na wiecu apel Komitetu Środowiskowego PZPR Pracowników Służby Zdrowia  w Otwocku o przeprowadzenie wśród personelu medycznego i administracyjnego największego w kraju ośrodka lecznictwa przeciwgruźliczego, zbiórki funduszów na pomoc dla walczącego Wietnamu jako pierwsze podjęły kobiety zatrudnione w Dziecięcym Ośrodku Sanatoryjno-Prewentoryjnym w Świdrze. Z ich inicjatywy na fundusz pomocy dla walczącego Wietnamu przekazano 12.200 zł. Pieniądze te przeznaczone były na nagrody z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Jak nas poinformował sekretarz Komitetu Środowiskowego PZPR, zastępca dyrektora DOS-P – Kazimierz Chmurzyński, fundusze zgromadzone przez pracowników otwockiego lecznictwa przeznaczone będą na zakupienie karetki pogotowia dla służby zdrowia Demokratycznej Republiki Wietnamu.

Kobiety pracujące w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego „Pruszków” w Pruszkowie, odpowiadając na apel kobiet zatrudnionych w Zakładach Przemysłu Drożdżowego i Spirytusowego w Józefowie, w powiecie pruszkowskim, rezygnują z upominków w Dniu Kobiet i kwotę 10.000 zł przeznaczoną na ten cel przekazują na rzecz pomocy walczącym kobietom w Wietnamie oraz na budowę Pomnika – Centrum Zdrowia Dziecka.

(ZM)
Trybuna Mazowiecka 1968, nr 51

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz