RSS
 

Wybory kandydatów na radnych WRN i PRN. Powiatowe konferencje partyjne.

12 lis

We wtorek odbyły się – jak już o tym sygnalizowaliśmy – dalsze konferencje powiatowe PZPR w Otwocku, Garwolinie, Rykach i Wołominie. Na konferencjach tych delegaci organizacji partyjnych omówili aktualne problemy w pracy partyjnej w związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i rad narodowych oraz dokonali wyboru kandydatów z ramienia PZPR na radnych WRN [Wojewódzkiej Rady Narodowej] i PRN [Powiatowej Rady Narodowej].
W konferencji wyborczej miasta i powiatu otwockiego uczestniczyło około 140 delegatów reprezentujących wszystkie środowiska. Wziął w niej również udział m. in. Stanisław Baczyński – kierownik Wydziału Administracyjnego WKW PZPR. Delegaci wysłuchali wygłoszonego przez I sekretarza KMiP PZPR [Komitetu Miejskiego i Powiatowego] w Otwocku Czesława Dyję referatu o zadaniach otwockiej organizacji partyjnej w wyborach so Sejmu i rad narodowych.
W części konferencji poświęconej dyskusji delegaci nawiązywali m. in. do najbardziej żywotnych problemów swoich środowisk i miejscowości, wskazywali na konieczność doskonalenia form pracy zarówno rad narodowych jak i organizacji partyjnych, tak w realizacji bieżących zadań związanych z kampanią wyborczą, jak i dotychczas węzłowych spraw powiatu i poszczególnych jego ośrodków.
Uczestnicy konferencji wybrali 40 kandydatów na radnych PRN i 45 kandydatów na radnych MRN – reprezentujących otwocką organizację partyjną. Na radnych Wojewódzkiej Rady Narodowej wybrani zostali z ramienia PZPR: Teresa Świetlik – sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Ligi Kobiet, Kazimiera Wojciechowska – rolnik z Wiązownej, Andrzej Wilczek – robotnik z Kołbieli, Jadwiga Drozd – nauczycielka Liceum Medycznego.

Trybuna Mazowiecka, Rok 1969, Nr 90

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz