RSS
 

Przegubowce na trasie Otwock – Karczew.

28 sty

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo PKS – o czym już informowaliśmy – wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców Karczewa i władz oraz realizując własne zamierzenia planowe, zasiliło Oddział PKS obsługujący Otwock dwoma obszernymi przegubowcami, przeznaczając je wyłącznie do obsługi podróżnych na trasie Otwock – Karczew i Karczew – Otwock.
Dotychczasowe autobusy, kursujące na tej trasie, nie były w stanie pomieścić ogromnej liczby pasażerów. Podróżowanie zamieniało się w prawdziwą „gehennę” pasażerów i obsługi i powodowało także szybkie niszczenie przeciążanych stale wozów.
Jak zapewnia PKS, przegubowce przeznaczone dla trasy Otwock – Karczew, niemal całkowicie „rozładują” trudności komunikacyjne, występujące tam w godzinach szczytu z całą ostrością. Obecnie trasa Otwock – Karczew obsługiwana będzie przez ponad 100 kursów autobusowych w ciągu doby.
W związku z wprowadzeniem do ruchu przegubowców powstały jednak trudności na placu przed dworcem w Otwocku (krańcowa pętla). Mianowicie przegubowce posiadają duży promień skrętu i wymagają sporo miejsca, aby zawrócić. Niestety otwoccy taksówkarze, nie przestrzegając zaleceń miejscowych władz komunikacyjnych, blokują plac, co jest przyczyną wielu trudności.
Wojewódzkie przedsiębiorstwo PKS, oddając do użytku pojemne autobusy na linii karczewsko-otwockiej, zwraca nam też uwagę na smutny fakt złośliwego dewastowania pojazdów przez część pasażerów. Zbyt często zdarzają się przypadki wycinania pokrycia siedzeń, łamania i zabierania części wyposażenia, wybijania szyb itp. Ponieważ apele niewiele pomogły, PKS upoważniła nas do poinformowania mieszkańców Karczewa i okolicznych miejscowości, że jeżeli nie wykażą oni troski o służące im wozy – trzeba je będzie z trasy wycofać, co znowu pogorszy warunki podróżowania w tym rejonie.

(WB)
Trybuna Mazowiecka, rok 1971, nr 69

 

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz