RSS
 

Młodzież z osiedla WARSZAWSKA będzie mieć świetlicę.

03 lut

Sygnalizują nam czytelnicy, że na osiedlu Warszawska w Otwocku źle się dzieje. Osiedle jest wprawdzie nowe i ładne, ale cóż… jak dotychczas brak tu jakiegokolwiek obiektu, gdzie w godzinach wolnych można by czas spędzić miło i kulturalnie. Pozostawiona „samopas” młodzież szuka więc sobie innych rozrywek, a efekt tych poszukiwań często bywa opłakany. To dla „zgrywu” zerwie się komuś kłódkę w piwnicy, to szybę wybije, to znów urządzi „kocią orkiestrę” pod drzwiami co bardziej nerwowego sąsiada.
Młodzi natomiast powiadają, że to nie ich wina, bo oni chętnie robiliby coś innego, ale nie mają gdzie. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową i okazuje się, że już wkrótce, tzn. najprawdopodobniej w I kwartale 1976 roku, młodzież z „Warszawskiej” nie będzie miała powodów do narzekań. Otóż w nowo budowanym w osiedlu pawilonie handlowym przewidziano pomieszczenie na świetlicę i koła zainteresowań, a także na klub rencistów. Świetlica będzie czynna w godzinach rannych i popołudniowych, a zatrudniony tu kierownik i instruktorzy czuwać będą nad odpowiednim zagospodarowaniem czasu wszystkich bywalców.
Niezależnie jednak od pięknych perspektyw warto przypomnieć młodzieży z „Warszawskiej”, że fakt braku świetlicy nie usprawiedliwia chuligańskich wybryków. Nie opodal jest bowiem kino „Promyk”, gdzie repertuar dobierany jest bardzo starannie, można także we własnym zakresie obejrzeć ciekawy program w TV lub po prostu wypożyczyć w pobliskiej bibliotece dobrą książkę.

hel
Nasza Trybuna, nr 280, rok 1975.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz