RSS
 

I co dalej z OKS?

11 lut

W Otwocku odbyła się narada działaczy Otwockiego Klubu Sportowego, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele RG i RW ZS „Start” oraz przedstawiciele władz partyjnych i administracyjnych miasta.
W toku ożywionej dyskusji poruszono wiele problemów, z którymi borykają się na co dzień działacze OKS (niewystarczające fundusze na lekką atletykę, gimnastykę, brak bazy treningowej dla lekkoatletów i sztangistów). A przecież faktem jest, że sportowcy OKS zrobili poważny krok naprzód. Lekkoatleci utrzymali się w II lidze, sztangiści w najbliższym czasie szturmować będą „wrota” tejże klasy, a młodzi gimnastycy pokazali się z jak najlepszej strony podczas V Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szczecinie. Nie bez znaczenia był też awans piłkarzy (seniorów) do klasy A, zaś juniorów do ligi okręgowej. Powstało więc pytanie – co dalej? – bowiem nawet przy maksymalnym zaangażowaniu działaczy oraz pomocy miejscowych władz otrzymywane dotychczas fundusze nie wystarczyłyby.
Cenny był głos w dyskusji przedstawiciela R[ady] G[łównej] Zrzeszenia „Start” E. Bugały, który zapewnił, że w roku 1971 zostanie poważnie zwiększona dotacja na sekcję l.a., jak również więcej uwagi poświęci się podnoszeniu ciężarów i młodemu zespołowi gimnastyków, który rokuje pewne szanse uzyskania dobrych wyników na najbliższej spartakiadzie centralnej.
Jednocześnie OKS poprzez Radę Wojewódzką ZS „Start” otrzyma dodatkowe fundusze na remont stadionu i urządzeń towarzyszących.
Wskutek innych ważniejszych potrzeb opóźniona została nieco budowa hali sportowej. Niemniej według zapewnień władz miejskich obiekt ten w roku przyszłym zostanie oddany do użytku. W ten sposób poprawiłyby się wybitnie warunki pracy sztangistów, którzy jak dotąd trenują w piwnicy budynku mieszkalnego, nie nadającej się do tego celu.
W sumie z narady wszyscy wyszli nastawieni optymistycznie, bowiem te deklaracje, które na niej padły stanowią zachętę dla działaczy sportowych do dalszej wytężonej pracy.

(kos.)
Trybuna Mazowiecka, Nr. 261, rok 1970.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz