RSS
 

Liczne aresztowania na linji otwockiej w związku z wykryciem szajki podpalaczy.

13 lut

Z polecenia władz sądowo – śledczych pow. warszawskiego, dokonano wczoraj w nocy szeregu aresztowań na terenie Otwocka, Michalina, Falenicy, Józefowa itp. Aresztowania te są w związku z wykryciem wielkiej afery podpalaczy, na którą wpadły władze sądowe zupełnie przypadkowo.
Od dłuższego czasu zauważono na terenie letnisk podwarszawskich, szczególnie na linji otwockiej, szereg zagadkowych pożarów, które powstały z niewyjaśnionej przyczyny. Ostatnio płonął w Michalinie wielki pensjonat „Polonia”, pozatem zanotowano kilkanaście innych pożarów. Mimo szczegółowego dochodzenia  policyjnego i badań komisyj straży ogniowych, nie stwierdzono, co było przyczyną pożarów.
Dopiero po dłuższym śledztwie sędzia śledczy Polender z pierwszego rewiru na pow. warszawski ustalił, iż są to złośliwe podpalenia, dokonane celem otrzymania premij asekuracyjnych. Wobec tego, że śledztwo wstępne potwierdziło pierwotne przypuszczenia, osadzono dzisiaj w nocy w więzieniu sołtysa letniska Michalin, Szczesiaka, właściciela willi „Polonia”, Nausbauma, oraz portjera tego pensjonatu, Finkelmana. Ogółem aresztowano 21 osób. Dalsze dochodzenie w toku.

5-ta Rano z 26 października 1933 r.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz