RSS
 

Koreański klub w Otwocku.

04 mar

Wczoraj w Otwocku został otwarty Klub Przyjaźni Polsko-Koreańskiej. W uroczystości tej uczestniczyli członkowie Ambasady Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Polsce: ambasador Kim Hi Sun, I sekretarz Ambasady – Ko San Kin i inni jej członkowie oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Byli również przedstawiciele władz miasta i powiatu otwockiego z I sekretarzem KMiP [Komitetu Miejskiego i Powiatowego] PZPR – Czesławem Dyją.
Przed otwarciem klubu goście zwiedzili Sanatorium Janka Krasickiego, gdzie zapoznali się z osiągnięciami polskiej medycyny w dziedzinie leczenia gruźlicy kostnostawowej oraz obejrzeli wystawę dorobku i postępu KRL-D otwartą w Domu Harcerza.
Następnie odbyła się uroczystość otwarcia Klubu.
Przecięcia wstęgi dokonał ambasador KRL-D w Polsce. Przemówienia wygłosili: Przewodniczący Prezydium MRN [Miejskiej Rady Narodowej] – Marian Wójcik i ambasador KRL-D, Kim Hi Sun. W szczególnie serdecznych słowach Marian Wójcik przypomniał, że społeczeństwo Otwocka od dawna łączą serdeczne więzi przyjaźni z narodem koreańskim, czego wyrazem było m. in. udostępnienie dla sierot po bohaterach wojny z agresją amerykańską w Korei Domu Dziecka w Świdrze. Przyjaźń ta jest pogłębiana i utrwalana.
Z kolei ambasador KRL-D w serdecznych słowach stwierdził, że nowo otwarty klub stanie się ośrodkiem dalszego pogłębiania przyjaźni między mieszkańcami ziemi otwockiej i dalekiej Korei.
Przewodniczącym Rady Klubu został Marian Wójcik – przewodniczący Prezydium MRN w Otwocku.

(SP)
Trybuna Mazowiecka, Nr 151, rok 1970.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz