RSS
 

Pełna mobilizacja otwocczan na XXV-lecie PRL

11 mar

Aktyw sportowy przygotowuje się do obchodów 25-lecia PRL. Z tej okazji organizowane będą różnego rodzaju imprezy, podejmowane czyny społeczne.
Kierownictwo sportu otwockiego opracowało już kalendarz imprez. Jedną z głównych pozycji sportowych w tym roku są lekkoatletyczne mistrzostwa Polski na przełaj. Odbędą się one 13 kwietnia i otrzymają doskonałą wręcz oprawę. Specjalnie powołany komitet rozpoczął już pracę.
Drugą centralną imprezą będą turystyczne rajdowe eliminacje do mistrzostw Polski. W zawodach tych (28-29 VI) weźmie udział ok. 200 zwolenników sportu motorowego.
Główną pozycją powiatową jest spartakiada w relacji gromad i miast. Współzawodnictwo toczyć się będzie w lekkiejatletyce, podnoszeniu ciężarów, siatkówce, piłce ręcznej i kolarstwie. Uczestnicy zmagań bronić będą nie swoich klubów, czy kół, lecz miast i osiedli. Termin zawodów 21-22. VI.
Dla uczczenia 25-lecia PRL sportowcy powiatu otwockiego podejmują czyny. Jak nas informuje przewodniczący PKKFiT [Powiatowy Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki]– tow. Gerard Wołodźko – powstanie ok. 30 nowych obiektów wartości ok. 1 mln zł. Na ten cel pomocy z nadwyżek udzielą rady narodowe w wysokości ok. 400 tyś. zł.
Oczywiście, że organizacja imprez, akcja czynów, połączona będzie z „werbunkiem” nowych członków do organizacji sportowych. Przewidziane jest powiększenie szeregów KS, LZS, SKS-ów, ognisk z 7000 do 8000.
Trwa również pełna mobilizacja sportowców do spartakiady wojewódzkiej i centralnej. W tej pierwszej otwocczanie pragną się znaleźć w czołowej trójce. Najbardziej liczą na swoich reprezentantów w lekkiejatletyce , gimnastyce sportowej, siatkówce chłopców, podnoszeniu ciężarów i kolarstwie.

 

S.
Trybuna Mazowiecka, Nr 67, rok 1969.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz