RSS
 

Pod otwockimi sosnami coraz ładniej.

18 mar

Wkrótce Komisja Klimatyczna, powołana do życia uchwałą sesji MRN [Miejskiej Rady Narodowej] w Otwocku obchodzić będzie trzecią, ostatnią w tej kadencji rocznicę swego istnienia.
Komisja, wraz z jej Wydziałem Wykonawczym, może się obecnie poszczycić znacznymi osiągnięciami w pracy nad upiększaniem miasta, nadawaniem mu wyglądu uzdrowiska. Dochody komisji składają się z opłat uzdrowiskowych oraz zysków z prowadzonego przez nią ogrodu.
- W okresie swej trzyletniej działalności – informuje nas kierownik Wydziału Wykonawczego Komisji ob. Władysław Stępniak – na kwietnikach w parku miejskim i zieleńcach na terenie miast posadziliśmy 376 tysięcy sztuk roślin. Komisja opiekuje się parkiem o powierzchni 16 ha, skwerami zieleni oraz ok. 3 tys. drzew, zdobiących ulice miasta. Z naszych funduszów wykonano m. in. skarpy z kamienia polnego przy przejeździe kolejowym oraz przy ul. Armii Radzieckiej [ob. Armii Krajowej], Warszawskiej i Orlej. Zakupiliśmy i rozstawiliśmy na terenie miasta 150 estetycznych ławek oraz 140 sztuk śmietniczek parkowych. W ub. roku przystąpiliśmy do zakładania szkółek leśnych na terenie budowanej oczyszczalni ścieków. Obecnie przygotowujemy materiał roślinny do zadrzewienia i ukwiecenia miasta i parku.
Efektów pracy komisji nie da się ukryć. Są one łatwo dostrzegalne i mile widziane przez mieszkańców miasta i licznych przyjezdnych.

(zm)
Trybuna Mazowiecka, Nr 21, rok 1961

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Anna Szymańska-Petryk

    18 marca 2015 o 11:59

    MZ ten Wydział Wykonawczy z ob. :) Stępniakiem na czele to po prostu tzw. „zieleń miejska” na terenie parku, mająca za zadanie dbałość o tenże park, hodowlę różnych sadzonek dla ukwiecania jego i ulic miasta i dbałość o zieleń.