RSS
 

Polecamy Mlądz.

18 sie

Niedawno na łamach „TM” narzekaliśmy na małą ilość wsi letniskowych w województwie warszawskim. I oto kilka dni temu do Wojewódzkiego Ośrodka Informacji Turystycznej nadeszło zaproszenie do Mlądza.
Mlądz leży nad Świdrem w pow. Otwockim i jak się okazuje, jest prawdziwym rajem dla wszystkich tych, którzy pragną wypocząć w ciszy i spokoju. Na wczasowiczów oczekuje 40 prywatnych kwater, z których większość posiada jeśli nie łazienki, to przynajmniej bieżącą wodę ciepłą. Zresztą i tam, gdzie ta mała mechanizacja jeszcze nie dotarła, gospodynie dbają o to, żeby wczasowicze mieli się gdzie i w czym umyć.
Nie ma również kłopotów z wyżywieniem. Śniadanie, obiad i kolacja kosztuje 50 zł od osoby. Dla amatorów samych tylko obiadów istnieje możliwość kupowania ich w cenie 25 złotych. Śniadania i kolacje można robić we własnym zakresie, każda kwatera bowiem jest z używalnością kuchni.
Na miejscu we wsi znajdują się dwa sklepy spożywcze, biblioteka, klub-kawiarnia „Ruchu”. Cena miesięcznego pobytu waha się, w zależności od standardu, w granicach 800-1300 zł.
Szefem akcji letniskowej jest znana działaczka społeczna – Waleria Szczepańska. Mimo 86 lat jest bardzo operatywna i dba o to, żeby wszystkim wczasowiczom w Mlądzu dobrze się odpoczywało. Systematycznie sprawdza jakość kwater i posiłków pilnuje, żeby nikt nie zawyżał cen. Znajduje czas dla każdego. Zmartwieniem sędziwej pani Walerii jest brak telefonu. W pobliskiej szkole jest wprawdzie telefon, jednak kierownik nie bardzo ma serce dla turystyki. I jeszcze droga. Kilka lat temu mieszkańcy Mlądza wpłacili pewną sumę pieniędzy w Prezydium MRN w Otwocku. Właśnie na drogę, niestety, nic w tej sprawie nie zrobiono, poza zwiezieniem krawężników, które bezużytecznie leżą do dziś.
Polecamy więc Mlądz wszystkim, zwłaszcza rodzicom z dziećmi. Dojazd dobry – z Otwocka do granic wsi dojeżdża autobus, a zgłoszenia przyjmuje Waleria Szczepańska, Mlądz k/Otwocka 187.

(j-an)
Trybuna Mazowiecka, Nr 140, rok 1972.

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Marcin D

    18 sierpnia 2015 o 21:48

    Cykl jest świetny, ale brakuje ilustracji, choćby skanu z oryginalnej gazety. Pomyślcie o tym…, to da trochę smaczku.

    Pzdr